Trasa turystyczna

 "Idź z duchem Bastionu"

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa w Bastionie św. Jadwigi – to widowisko światło– dźwięk  w którym dawny jeniec (jego duch) opowiada o historii Twierdzy Nysa. Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa – przenosi widzów w czasy XVIII i XIX wieku, jest to okres świetności Twierdzy Nysa, która nierozerwalnie związana jest z naszym miastem po dziś dzień. Poznamy także codzienność francuskiego żołnierza i jeńca nyskiej twierdzy - historia Jean-Pierre'a Servela.

IMG 6778mniejsze

Zasady zwiedzanie Multimedialnej Trasy Turystycznej:  

Stałe wejścia bez względu na ilość osób: sobota godz. 10:00 i niedziela godz. 12:00 bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. 

Trasa dostępna jest dla turystów także od wtorku do niedzieli, wejścia w grupach od 5 do 15 osób (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, godziny do ustalenia).


Zwiedzanie trwa ok. 35-40 min, po trasie turystycznej oprowadza przewodnik wyznaczony przez Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi. 

Turyści odwiedzający multimedialną trasę turystyczną ponoszą jedynie opłatę za usługę przewodnicką w kwocie: 12.00 zł (bilet normalny); 10.00 zł (bilet ulgowy - uczniowie, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie).

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt.

DANE KONTAKTOWE:

Punkt Informacji Turystycznej

Bastion św. Jadwigi w Nysie

Piastowska 19

48 – 300 Nysa

tel.: (77) 433 49 71; 602 654 128
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

IMG 6773mniejsze

IMG 6776mniejsze


Drukuj   E-mail